LAWETA.GLIWICE.PL

LAWETA GLIWICE I OKOLICE 24H

blog

ZADZWOŃ TERAZ
530 775 333

Samochód nie chce odpalić, a czas ucieka... Co zrobić w takiej sytuacji?

Nierzadko dochodzi do sytuacji, w której samochód nie chce za nic w świecie odpalić. Powodów może być wiele, a najczęściej stoi za tym rozładowany akumulator. Jednak nie zawsze winowajcą jest tenże element, dlatego też niezbędne jest przeprowadzanie właściwej analizy całego wnętrza auta. Nie każdy kierowca posiada takową wiedzę, a dodatkowo nie każdy ma aż tyle wolnego czasu. Jakie są zatem rozwiązania? – o tym poniżej.

 

Samodzielna naprawa czy profesjonalna pomoc? – co jest lepsze, gdy nagli czas?

 

Kłopoty z uruchomieniem samochodów pojawiają się często i to w sposób nagły i niezapowiedziany. To właśnie, dlatego kierowcy nie są przygotowani na takie sytuacje. Co, więc począć, gdy powinno się już być w drodze do pracy lub nawet siedzieć za biurkiem? Niektórzy stawiają na samodzielne próby naprawcze. Rozwiązanie to ma jednak liczne wady. Brak wiedzy, odpowiedniego sprzętu, a także stres – to wszystko działa na niekorzyść, a także zmniejsza szansę na powodzenie całego przedsięwzięcia. Stąd też najlepszym wyjściem wydaje się być wezwanie na pomoc profesjonalnej ekipy.

 

czytaj więcej »

Szybka naprawa auta na środku drogi – czy to w ogóle możliwe?

Niestety, ale wielu kierowców napotyka na swojej drodze na problemy z samochodem i to najczęściej w najmniej odpowiednich momentach. W efekcie pojawiają się liczne sytuacje, które są nie dość, że niekomfortowe to jeszcze bardzo kłopotliwe. Co zrobić bowiem, gdy samochód szwankuje na środku drogi? Nie każdy przecież posiada zapasowe koło lub niezbędne do wykonania konkretnej naprawy narzędzia w bagażniku. Na szczęście istnieją takie firmy jak ta oferująca usługi lawetą w Gliwicach i okolicy. Dzięki działalności takich firm można poruszać się komfortowo i bezstresowo po drogach.

 

Drobne naprawy na drodze – jak to wygląda w praktyce?

 

Drobne naprawy na drodze wykonywane są zawsze w sytuacji, gdy awaria samochodowa okazuje się być niewielka. Przykładem może być pęknięta opona, która trzeba załatać lub wymienić na nową lub też rozładowany akumulator czy choćby zepsuta żarówka i przegrzany silnik. Takich sytuacji może być wiele, a ich wspólną cechą jest łatwa naprawa. Dzięki temu, że specjaliści z firmy lawetującej w Gliwicach wyposażeni są w odpowiedni sprzęt oraz narzędzia wykonywanie przez nich takich napraw na środku drogi jest naprawdę bezproblemowe, a co najważniejsze skuteczne. Taka szybka naprawa polega na właściwej diagnozie usterki, a następnie jej usunięciu na miejscu zdarzenia. Kierowca auta nie musi, więc odwiedzać żadnego zakładu mechanicznego, gdyż wszystko można załatwić na drodze.

 

czytaj więcej »

Auto brało udział w wypadku – co można zrobić z uszkodzonym samochodem?

Każdego dnia na drogach krajowych, a także lokalnych dochodzi do mniej lub bardziej groźnych wypadków samochodowych. Powody kolizji są przeróżne i niestety nie da się uniknąć takich nieprzyjemnych sytuacji. Ważne jest jednak by wiedzieć jak zachować się w chwili, gdy z wypadku wyszliśmy cało, ale samochód nie. Nie każdy bowiem kierowca zdaje sobie sprawę co powinien zrobić w sytuacji, gdy auto nie nadaje się do dalszego użytkowania. Dość często bowiem dochodzi do wypadków, w których oprócz auto zostaje uszkodzone w takim stopniu, że niezbędna jest jego naprawa. Stąd też pojawia się pytanie co zrobić z takim samochodem. Rozwiązanie jest całkiem proste, gdyż dzięki istnieniu firm takich jak ta świadcząca usługi lawetą w Gliwicach i okolicy kierowca pojazdu nie musi martwić się praktycznie o nic.

 

Usługa holowania pojazdów – na czym to polega?

 

Firmy zajmujące się świadczeniem pomocy drogowej istnieją właśnie po to by nieść pomoc w sytuacjach kryzysowych na drodze. Efektem wypadków samochodowych są bardzo często uszkodzone pojazdy, dlatego też jedynym słusznym wyjściem z sytuacji jest zgłoszenie się do jednej z takich firm po pomoc. Usługa holowania pojazdów polega przede wszystkim na załadowaniu uszkodzonego samochodu na lawetę, a następnie przetransportowaniu go w wybrane przez klienta miejsce. Oznacza to, że może to być zarówno miejsce zamieszkania czy też wybrany warsztat mechaniczny. Uszkodzony samochód można bowiem naprawić samodzielnie w domowym garażu lub też pozostawić do zadanie profesjonalistom.

 

czytaj więcej »

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

ZGŁOŚ SIĘ DO NAS POPRZEZ FORMULARZ! ODDZWONIMY!
3 + 7

DOCIERAMY NA MIEJSCE BŁYSKAWICZNIE!

PARTNERZY

NASI STRATEGICZNI PARTNERZY